Malkinis ar granulinis katilas? Koks sprendimas yra geresnis?

Parašyta: Granuliniai Į: Aktualijos Ant: Komentaras: 0 favorite Atidarė: 4009

Šiandien didelė šildymo įrangos pasiūla padeda pasirinkti šildymo katilą maksimaliai atitinkantį Jūsų poreikius ir gyvenimo būdą. Tačiau pasirinkimo įvairovė neretai gali apsunkinti apsisprendimą.

Malkinis ar granulinis katilas? Koks sprendimas yra geresnis?

Šiandien didelė šildymo įrangos pasiūla padeda pasirinkti šildymo katilą maksimaliai atitinkantį Jūsų poreikius ir gyvenimo būdą. Tačiau pasirinkimo įvairovė neretai gali apsunkinti apsisprendimą. Pagrindinis ir svarbiausias klausimas – kuro pasirinkimas, nes nuo jo priklauso tiek šildymo kaina, tiek komfortas.

Rinkitės katilą pagal poreikį ir gyvenimo būdą

Taigi kokį katilą rinktis  - kieto kuro ar granulinį, kuris praktiškesnis ir kuris laimi? Ir kieto kuro, ir granuliniais katilais prekiaujančios UAB „Kostrzewa Baltic“ vadovas Dariuš Pleskačevskij  sako, kad laimėti turi vartotojas. „Nes tik jis žino, ko jam reikia – vieniems nesunku kasdien krauti malkas į pakurą, o kitam tai - vargas.  Todėl dabar, kai malkų ir granulių kainos beveik tokios pat, svarbiausia išsirinkti įrenginį pagal poreikį ir gyvenimo būdą. O tiems, kuriems visgi norisi daugiau komforto ir pasirinkimo laisvės, gaminami kombinuoti katilai. Pavyzdžiui,  vienas iš mūsų katilų  pritaikytas kūrenti pasirinktinai malkomis, granulėmis, anglimis, ar grūdais“.

Keturios kuro rūšys viename katile

Kostrzewa gamina keturių tipų šildymo katilus: kieto kuro, granulinius, granulinius + kieto kuro, granulinius + kieto kuro + anglių. Katilų galios spektras dar platesnis – nuo nedidelio galingumo skirtų iki 100 kv. m individualiems namams, iki pramoninės paskirties, galinčių apšildyti kelių tūkstančių kv. metrų plotą. Visų katilų talpos paskaičiuotos taip, kad pelenus iš katilų,  dirbančių vidutiniu režimu, reiktų valyti ne dažniau kaip kartą per mėnesį. Vienos šeimos vidutinio dydžio name per sezoną sudeginama apie 3 tonas granulių. Vadinasi, pelenus valyti teks 3-4 kartus.

Patogu ir funkcionalu

Vienas populiariausių įmonės gaminių – „keturi viename“: malkomis, medienos granulėmis, anglimis ir grūdais kūrenamas katilas Pellets Fuzzy Logic 2 - Katilo komplektacijoje yra trijų tipų atskiri degiklio antgaliai skirti  granulėms, anglims ir grūdams. Naudotojui telieka įdėti tinkamą antgalį, pakrauti kurą, paspausti paleidimo mygtuką ir kartą per mėnesį išvalyti pelenus. Beje, apie tai praneša įrašas ekrane. Norint kūrenti malkomis, į pakurą įdėdami specialūs ardeliai ir katilas veikia kaip tradicinis kieto kuro pečius.  
Standartinės komplektacijos šis katilas turi viską, ką gali turėti automatizuotas granulinis katilas: automatinį kuro uždegimą, išmetamųjų dujų koncentracijos ir temperatūros matuoklį, pagal kurio duomenis automatiškai reguliuojamas degimas, turi dūmų ištraukimo ventiliatorių, kuris degant kurui ištraukia išmetamąsias dujas į kaminą bei neleidžia dūmams sklisti katilinėje, ypač kuomet malkos kraunamos į pakurą.
Standartinės komplektacijos katilo automatika valdo ir  reguliuoja vandens šildytuvo (boilerio) temperatūrą, cirkuliacinį siurblį. Katilas gali dirbti vasaros režimu, kai automatiškai įsijungia ir šildo vandenį, gali dirbti žiemos režimu reaguodamas į temperatūrą lauke ir viduje.

Automatizuoti sprendimai su didele granulių talpa

Pageidaujantys maksimalios nepriklausomybės ir pigiausio kuro, gali rinktis katilą Pellets 100 – granulėmis ir kietu kuru kūrenamą prietaisą.Jis irgi vienas iš populiariausių, nes turi itin didelę - 305 arba 485 litrų granulių talpą ir valdomas visiškai automatiškai. Nustačius ekonominį režimą, be baimės galima išvykti į dviejų savaičių kelionę. Jei yra poreikis  kūrenti malkas, tereikia paspausti ekrane mygtuką, nuimti degiklį ir prikrauti pakurą malkų.
Viena svarbiausių granulinių katilų dalis – degiklis. Nuo jo veikimo priklauso, ar efektyviai bus sudegintas kuras. Šiame katile naudojamas išorinis arba gravitacinis degiklis su papildomu sraigtu. Granulės iš talpos paduodamos į viršų ir krenta į degiklį, iš jo sraigtas perstumia į įdubą, kurioje sudega iki galo. Ši inovacija, kaip minėta, neleidžia kauptis šlakui, degiklio nereikia dažnai valyti, efektyviai sudega kuras. Degiklis turi keraminį antgalį.

Keramika pakuroje ir degiklyje

Dar vienas individualių namų savininkams skirtas gaminys -  Compact Bio Luxury. Jis pritaikytas kūrenti medienos granulėmis, grūdais, kietu kuru, parengtas naudoti su saulės kolektoriais ir akumuliacine talpa. Pereinant nuo vienos kuro rūšies prie kitos nereikia nuimti degiklio, kuro talpa ir pakura integruotos į katilą. Šiame prietaise sukaupti visų turimų gaminių inovacijos, plius papildomai dar pakuros sienelės padengtos keramine danga. Tai leidžia padidinti degimo temperatūrą iki 900 laipsnių, kuras sudega geriau, didėja katilo naudingo veikimo koeficientas. Kaip nė vienas kitas prietaisas šis katilas patrauklus - primena elegantišką žalią spintelę.
Norintiems užsitikrinti didesnį komfortą bei turintiems nedidelę katilinę puikiai tinka Mini Bio serijos katilai - 10 arba 20 kW galios itin kompaktiški vien granulėmis kūrenami katilai pritaikyti apšildyti 50-200 kv. m patalpas. Kuro talpa yra ant katilo viršaus, tad neužima papildomos vietos. Šios serijos katilai gali būti su plieno arba keraminiu antgaliu degiklyje ir keramine pakura, o tai didina katilo efektyvumą, kuris gali pasiekti 92 proc.

Kokybė ir ilgaamžiškumas

Dažnai klausiama ar kai šildymo kontūre vandens temperatūra nedidelė ir susidaro kondensatas, plieninis katilas nenukenčia, neprasideda korozijos procesas? „Kostrzewa Baltic“ atstovai vienu balsu tvirtina, kad visi katilai gaminami iš specialaus katilams pritaikyto plieno (P265GA), kurio storis 4-6 mm. Gaminiai sertifikuoti ir turi CE ženklinimą.  

Granulinių degiklių valymas

Tai dar viena katilų savininkus varginanti procedūra. Įmonės atstovai teigia, kad, priklausomai nuo granulių kokybės,  degiklį reikia valyti vidutiniškai kas 20-30 dienų. Didelė paspirtis yra papildomas sraigtas, kuris stumia šlaką su granulėmis  ir neleidžia degikliui greitai užsiteršti.

„Kostrzewa“ automatinių katilų kainos

priklausomai nuo galingumo granulinių katilų kainos prasideda apytiksliai nuo 2 tūkst. Eurų. „Esame Rytų Europos gamintojas, turime konkuruoti su vakariečiais ir kokybe, ir kaina. Antraip tą kovą pralaimėtume“, - sako  atstovybės vadovas D. Pleskačevskij. 
Gamintojų atstovai  teigia, kad aptarnauja savo kientus visoje Lietuvoje 24 valandas per parą. „Nesibijome tokių įsipareigojimų, nes mes reikalaujame vieno dalyko – pirmą kartą įjungiant katilą turi dalyvauti mūsų atstovas. Tuo pačiu supažindiname vartotoją su naudojimu, atsakome į klausimus. Kai viskas padaroma pagal reikalavimus, problemų nekyla. Daugiausia nesusipratimų kyla dėl granulių kokybės. Tad visada užsakovams sakome, kad geriau pirkti iš sertifikuoto gamintojo kiek brangesnes, bet kokybiškesnes granules, nei sutaupyti tas dvi dešimtines ir prisidaryti problemų“, - sako R. Stasilovič.

Keičia skysto kuro katilų degiklius

Lietuvoje yra nemažai gyventojų ir organizacijų įsirengusių dyzelinio kuro katilus. Brangstant šiam kurui, ne vienas  keičia katilo degiklį ir  kurą, dažniausiai į granules.  Anot katilų  žinovų, dabar tona dyzelino kainuoja maždaug tiek pat, kiek dvi tonos granulių. Jų skaičiavimais, per septynetą metų dyzelino kaina pakilo dvigubai, o granulių – apie 20 proc.
„Kostrzewa Baltic“ specialistai sako atidžiai sekantys granulių ir malkų kainas ir mano, kad jos skiriasi labai nedaug. „Suprantama, mes pridedame ir paruošimo bei transportavimo kainą. Aišku, jei malkos ruošiamos savomis jėgomis nuosvame miške, tada visai kas kita“, - sutinka jie.
Jų nuomone, granulių kaina -  dar vienas taškas granulinio katilo naudai: geriau investuoti į katilą nei nuolat sandėliuoti ir džiovinti  malkas.
O kaip su granulių sandėliavimu? Juk jas irgi reikia kažkur laikyti? Tiek R. Stasilovič, tiek D. Pleskačevskij teigia, kad supresuotos granulės drėgmės netraukia, tad jas galima per žiemą laikyti ir lauke. Svarbu, kad neturėtų tiesioginio salyčio su sniegu. Be to, jos užima kur kas mažiau vietos nei malkos. Granulių tonos matmenys – apie 1x1x1 m, t.y. kubas.

Granuliniai katilai dideliems objektams

Apie patogų ir pigesnį šildymą galvoja ir didelių komercinių, visuomeninių pastatų šeimininkai. Ne vienas jų linkęs keisti dujas į pigesnes granules. Šiems sprendimams yra gaminami Maxi Bio katilai, kurių galia – nuo 50 iki 300 kW, kūrenami tik granulėmis. Šildymo įranga visiškai automatinė, turi dideles kuro talpas -1-3 t, automatinį kuro talpos papildymą. 300 kW galios katilas gali apšildyti iki 5 tūkst. kv. m plotą.
Visi Kostrzewa katilai sertifikuoti – atlikti visi reikalingi bandymai pagal europines normas, tarp jų ir gaisrinės saugos. Katiluose įmontuota automatika, kuri, pakilus bet kuriam temperatūros parametrui virš normos ar esant ekstremaliai situacijai, juos išjungia.

Komentarai

Parašyti komentarą

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Biržėlis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis